Haber

Topu Eşine Veren Dilan Polat’ın “Ben Sadece Bir Reklam Yüzüyüm” Diyerek İlk İfadesine Tepkiler

Ultra lüks hayatlarına dair en ufak detayı bile paylaşmaktan çekinmeyen Dilan Polat ve Engin Polat gözaltına alındı. Kara para aklama iddialarıyla gündeme gelen Polat çiftinin sorgusu sona erdi. Dilan Polat’ın polise verdiği ilk ifadede tüm suçu eşine ve muhasebe birimine yüklediği, kısa sürede sosyal medyada öne çıkanlar arasında yer aldı.

Dudak uçuklatan ve ışıltılı hayatlarıyla sosyal medyanın en dikkat çeken isimlerinden biri haline gelen Dilan ve Engin Polat ikilisi geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında Polat ikilisinin de bulunduğu şüpheliler hakkında, “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesine Dair Kanun, Vergi Usul Kanunu ile Futbolda Bahis ve Şans Oyunları Yönetmeliği’ne muhalefet” nedeniyle soruşturmasını sürdürüyor. Diğer Spor Müsabakaları”.

Toplam 24 şüpheli gözaltına alındıktan sonra, olaylarda adı en az geçen kişilerden başlayarak herkes sorguya çekildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Dilan ve Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 18 kişi, Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

İstanbul Mali Suçlar Şube Müdürlüğü’nde 6 saatten fazla sorgulanan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın ilk sözleri de ortaya çıktı.

Dilan Polat’a 26 sayfa, Engin Polat’a ise 40 sayfa soru soruldu.

‘Bu parayı biriktirdik’ diyen Engin Polat’ın konuşması sırasında kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediği söylendi.

Sorgulama boyunca ağladığı öğrenilen Dilan Polat, ilk ifadesinde şunları söyledi: “Şirketlerin hareketleri ve para giriş çıkışlarıyla eşim ve muhasebe departmanı ilgileniyor. Ben sadece bir reklam yüzü” sıcak bir konu haline geldi.

Bazıları Dilan Polat’ın tüm olaylardan eşi Engin Polat’ı sorumlu tutmasını mantıklı bulurken, bazıları da hoş karşılamadı.

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Bu konuyla ilgili niyetiniz nedir?

Haydi yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu