Haber

Süleyman Soylu’dan seçim açıklaması: Aksi durumda Sivas’ın ötesinde farklı bir tablo ortaya çıkıyor

Türkiye’de milyonlarca seçmen 14 Mayıs’ta sandık başına gitti ve oy kullandı.

Seçimlerde 28. Dönem Milletvekili sonuçları kesinleşirken Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tipte kaldı çünkü Cumhurbaşkanlığı adaylarından hiçbiri yüzde 50+1 oya ulaşamadı.

28 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde en çok oyu alan iki isim Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu, kozlarını yine paylaşacak.

Bakan Soylu’dan kritik değerlendirmeler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ülke TV’de ikinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili kritik değerlendirmelerde bulundu.

Muhalefetin terör örgütleriyle olan bağlarına tepki gösteren Bakan Soylu, vatandaşlardan iradelerine sahip çıkmalarını istedi.

“Seçimde tersi olursa Sivas’ın ötesinde bambaşka bir tablo ortaya çıkar”

28 Mayıs seçimlerinin çok değerli bir dönüm noktası olduğunu belirten Bakan Soylu, şunları söyledi: “28 Mayıs’ta tersi olursa Sivas’ın ötesinde bambaşka bir tablo ortaya çıkar”vurgu yaptı.

“Türkiye asır kendine gelemez”

Seçimlerin değerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şu mesajları verdi.

Allah göstermesin, 28 Mayıs’ta tersi olursa Türkiye’nin Sivas ötesinde farklı bir tablo ortaya çıkar. Ben Türkiye’yi tanıyan bir adamım. Boğazına koca bir taş oturur ve bu taşı bir asır yerinden oynatamazsın. Nefes almanı sağlayan ve onu çıkaramadığın şey. Bakın bu taş Afganistan’da, Irak’ta, Libya’da oturdu. Bunu her yönden yaptılar. İşte temel paradigma. Bütün işlerini Doğu’ya atıyorlar. Kendi halkını da korkutuyor Doğu’yu. Bir yandan bizi yoruyor, bitkin düşürüyor. Bir yandan kendi halkını dolduruyor. Burası bir kaos ülkesi olurdu. Doğu, Güneydoğu, aşağıda, yukarıda. Belli bir süre sonra İran’ı da içine alacak. İran orada bazı şeyleri kendi başına yönettiğini sanıyor ama bu farklı bir tablo. Türkiye, yüzyıl bir daha kendine gelmeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu