Haber

Serkan Sarı: “Saray 2 Bin Emeklinin Maaşını Bir Günde Harcıyor”

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, “Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türkiye’yi her yıl yüzde 5 büyüttük’ deyince büyüyen emekli bütçesindeki açık. ekonomi Politikalarındaki sürekli artan enflasyon tarafından ezildi. Emekli, ekonomik soykırım kurbanı. Saray bir günde 2 bin emeklinin maaşını harcıyor” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin yanlış ekonomi politikaları nedeniyle emeklilerin enflasyon karşısında ezilmesine tepki gösterdi. Sarı’nın açıklaması şöyle:

“Recep Tayyip Erdoğan ‘Türkiye’yi her yıl yüzde 5 büyüttük’ deyince emeklinin bütçesinde boşluk oluştu. AKP’nin beceriksiz ekonomi politikalarında sürekli artan enflasyonun altında ezildi emekli. ekonomik soykırım kurbanı.

“HALKIMIZI YOKSULLARA TERCİH ETMEK, AKP İKTİDARININ EKONOMİK SOYKIRIMININ EN DOĞRU GÖSTERGESİDİR”

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 bin 500 lira ile en düşük maaşı alan emeklinin geçimini nasıl sağladığından haberi yok. Saray bir günde 2 bin emeklinin maaşını harcıyor. 2 bin emeklinin emekli maaşını bir günde harcayan Erdoğan, ekonomik soykırım sırasında emeklinin çektiklerini nasıl anlayabilir? Saray, emekliye günlük 250 liranın 60 bin katını bir günde harcıyor. Prestiji değil emekliliği düşünmesi gereken Saray, emeklilerin üzerindeki kemeri sıkıyor. Açlık sınırının 11 bin 658 TL, yoksulluk sınırının 37 bin 974 TL olduğu ülkemizde, aylık 7 bin 500 TL maaş alan emeklilerimizi, 3 bin 750 TL ile 5 bin 750 TL arasında dul yetim aylığı alan halkımızı kınıyoruz. bin 625 TL’nin yoksulluğa mahkûm edilmesi AKP iktidarının ekonomik soykırımının en somut göstergesidir. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu