Haber

Küçükçekmece’de İnşaat Hafriyatında Bina Kaymaları

KÜÇÜKÇEKMECE’de bir inşaatın temel kazısı sırasında bitişikteki 7 katlı binada kayma meydana geldi. 32 daireli bina tedbir amaçlı boşaltıldı.

Kanarya Mahallesi’nde saat 12.30 sıralarında bir inşaatın temel kazı sıralarına bitişik 7 katlı binada kayma meydana geldi. Bina sakinleri dışarı çıkarken olay yerine itfaiye ve belediye ekipleri sevk edildi. Küçükçekmece Belediyesi ekipleri binayı tamamen boşalttı.

Bina sakini Ali Dilekoğlu, “İnşaatın başlamasıyla birlikte heyelan oldu. Binada herhangi bir hasar oluşmadı ve heyelandan bina sakinleri rahatsız oldu. Dışarı çıkmak zorunda kaldık. Sızdırmazlık yok. Binada herhangi bir hasar yok, tedbir amaçlı dışarı çıktılar.” söz konusu. Binada oturan bir vatandaş, “Geldik, bizim bina kaydı, bu binada 32 daire var, herkes dışarıda kaldı. Nasıl yaptıklarını görmedik, aralarına duvar bile çekmeden bina kayıyor. İnşaat sırasında” dedi. iş, bir arkadaşın evine girdiler. Hepimiz dışarıda kaldık.” sözünü kullandı. Polis ekipleri binanın etrafındaki şeritleri çekerek binanın girişini kapatmak için beklerken, bina sakinleri de kararı bekliyor.

haberayvalik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu