Haber

MHP’li Yalçın: “2023 seçimleri ile ilgili endişemiz yok”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın, “2023 genel seçimleri Türkiye Cumhuriyeti devletinin istikbali ve istiklali ile çok yakından alakalıdır. Seçimlerle ilgili bir endişemiz yok, bizce Cumhur İttifakı devam edecektir, kimsenin endişesi olmasın” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın, bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Malatya’da, MHP İl Başkanlığını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 13 Kasım Pazar günü Elazığ’da yapacağı miting öncesi Malatya’ya ziyarette bulunduklarını aktaran Yalçın, Bahçeli’nin “2023’e Yanlışsız Aday Belirli Karar Net” temasıyla vatandaşlarla buluştuğunu belirterek, programlarda MHP’nin ne yapmaya çalıştığını neler yaptıklarını anlatmanın yanı sıra Cumhur İttifakı’nın ne olduğunun ifade edildiğini söyledi.

“Gittiğimiz her yerde insanımızın gönlünü alıyoruz”

Gittikleri her yerde vatandaşlardan karşılık bulduklarını kaydeden Yalçın, “Biz gittiğimiz her yerden insanımızın gönlünü alarak geri dönüyoruz. Biz gittiğimiz her yerde araştırma şirketlerinin masa başında kalem oynatarak yaptığı kestirimleri, iddianın ötesinde bir gerçeklikle şahsen müşahede ediyoruz görüyoruz. Milliyetçi Harekat Partisi’nin (MHP) bugüne kadar yapmış olduğu bu çalışma nizamı bundan sonra da 2023 seçimlerine kadar devam edecektir. Bütün bunları yaparken bir de yakın bir vakitte başlatmış olduğumuz açık hava toplantılarını gerçekleştiriyoruz. Genel Liderimiz evvel Sivas, Bursa, Kayseri, Erzurum, Manisa açık hava toplantılarını gerçekleştirerek milletimizle bir ortaya geliyor. Genel Liderimiz, yönetici takımımız insanımıza MHP olarak ne yapmaya çalıştığımızı, bugüne kadar ne yaptığımızı anlatıyor. Bir yerde hesap veriyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’nin ne anlama geldiğini, Cumhur İttifakı’nın ne olduğunu anlatıyor. Geleceğe dair Türkiye’nin bir ve bütün olması adına MHP’nin planlarını izah ediyoruz. Bir yenisi de Pazar günü Elazığ’da yapılacak. Elazığ’ın akabinde önümüzdeki hafta sonu 20 Kasım tarihinde ise Samsun’da bir öteki mitingimizi gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Amacımız milletin rızası”

Vatandaşların dertlerini dinleyerek rızasını kazanmak için yollarda olduklarını kaydeden Yalçın, “Partimiz çabucak hemen her yerde yalnızca milletin isteğini kazanmak onun kederini dinlemek onunla hemhal olmak üzere bir gayret içerisinde. Bunun sonuçlarına baktığımızda başarılı olduğumuz kanaatindeyiz. Zira her faaliyet sonrası raporladığımız olaylara baktığımızda partimiz, yönetici takımımız, teşkilat kademesindeki her kardeşim insanımızla ilgileniyor, ulaşabiliyor. Siyasette temel hedef insan dediğimiz varlığa ulaşabilmek. Ulaşırken o vasıtaları yanlışsız kullanabilmek. Bunu yaptığınızda Türkiye’nin geleceği daha aydınlık daha müreffeh olacaktır” şeklinde konuştu.

“Kimsenin şüphesi olmasın Cumhur İttifakı devam edecektir”

2023 seçimlerine çok fazla bir sürenin kalmadığını anımsatan Yalçın, “2023 seçimlerine fazla bir süre kalmadı. Bu secimler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, istikbali ve istiklali ile çok yakın alakalıdır. Başlangıçtan itibaren tesis ettiğimiz Cumhur İttifakı’nın ayakta durabilmesi, hayatiyetini devam ettirmesi gerekmektedir. Bunu başardığımız takdirde ülkenin geleceği ile ilgili olarak hiçbir vatandaşımızın telaşı olmayacak. Bizce Cumhur ittifakı devam edecektir. Kimsenin telaşı olmasın, bizim zillet tabiriyle söz ettiğimiz altı artı bir diye numaralandığımız bir başka ittifak bu ülkeye fayda sağlamaz. Bu ülkenin bölünmesi noktasında bir vasıtadır. Seçimlerde bir telaşımız yok. Seçim stratejimiz çok net; birincisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı açık ara seçtirmek. İkincisi de Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) Cumhur İttifakı partilerinin nitelikli çoğunluğu kazanması. Amaç bu. Bu amaca ulaşabilmek için de her türlü çabayı göstereceğimize emin olsunlar. Çalışmalarımızın sonuçlarını aldığımızda çok büyük umutlar beslemeye başlıyoruz. Bunun böylece devam edeceğine inanıyoruz. Netice Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk milletinin lehine olacaktır” diye konuştu – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu