Teknoloji

2023 Toyota Prisu’un Tanıtılacağı Tarih Belli Oldu

Dünyanın en büyük araba üreticileri ortasında bulunan Toyota, birçok başarılı modeli bünyesinde bulunduruyor. Şirket ayrıyeten hibrit motorlu araçlar konusunda da öne çıkmasıyla biliniyor. Toyota’nın ülkemizde satılmayan, ancak uzun yıllardır tüm dünyada muvaffakiyet yakalayan hibrit aracı ‘Prius’ da bu modellerin tahminen de en çok bilineni. Birinci olarak 1997’de tanıtılan araç, dünyanın birinci seri üretim hibrit modeli olmayı başarmıştı.

Japonya merkezli şirketin, Prius’un en yeni versiyonunu ne vakit tanıtacağı bir müddettir merak ediliyordu. Artık ise bu bahiste değerli bir gelişme yaşandı. Araba üreticisi, resmi hesaplarından 2023 Toyota Prius’un ne vakit tanıtılacağını duyurdu.

2023 Toyota Prius 16 Kasım’da tanıtılacak

Aslında şirket, birkaç gündür yeni bir gizemli hibrit modeli tanıtacağının sinyallerini veriyordu. Bugün yapılan duyuru ise bu aracın yeni Prius olacağını gösterdi. Şirket, toplumsal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda ‘Hybrid Reborn’ tabirleri kullanılırken yeni arabanın 16 Kasım Çarşamba günü tanıtılacağı açıklandı.

2023 Prius hakkında şu an için rastgele bir bilgi bulunmuyor. Lakin, hibrit konusunda öncü olmasıyla bilinen aracın en yeni versiyonu için paylaşılan fotoğrafta; daha agresif, yenilenmiş bir far tasarımı ile karşılaşabileceğimizi görüyoruz. Bu mevzuda geçtiğimiz aylarda tanıtılan Toyota Crown’a misal bir yapıyla karşılaşacağımızı söyleyebiliriz. Ayrıyeten görseller, yeni Prius’un bir hatchback olmaya devam edeceğini de ortaya koyuyor. Arabanın evvelki jenerasyonlara oranla daha şık bir dizaynla gelebileceğini söylememiz yanlış olmaz.

Beşinci kuşak Prius hakkında resmi açıklamalar olmasa da birtakım söylentiler mevcut. Japon medyasından gelen bilgiler, 2023 Prius’un, Toyota’nın öbür elektrikli ve içten yanmalı motorlu araba mimarilerinden bileşenler içeren, yeni bir araç platformunun üzerine çıkabilme ihtimalinin bulunduğunu gösteriyor. Ayrıyeten aracın, bir motorunda akaryakıt yerine hidrojen kullanan bir hidrojen-elektrik hibrit güç aktarma organı ile gelebileceğini söyleyen tezler da mevcut. Alışılmış ki bunların hiçbiri kesin değil.

2023 Toyota Prius’un nasıl özellikler ile geleceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Dev şirket, 16 Kasım’da TSİ 07.30’da gerçekleştireceği aktifliği YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacağını da ekliyor. Bu yayına aşağıdan ulaşabilirsiniz;

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu