Ekonomi

Apple, 2025 yılına kadar tüm pillerinde geri dönüştürülmüş kobalt kullanacak

ABD’li teknoloji şirketi Apple, 2025 yılına kadar pillerinde yüzde 100 geri dönüştürülmüş kobalt kullanacağını duyurdu.

Apple tarafından yapılan açıklamada geri dönüşümlü malzemelerin işlerde kullanımının yaygınlaştırılması çalışmalarında büyük bir ivme yakalandığı aktarıldı.

Açıklamada, 2025 yılına kadar Apple tasarımı tüm pillerde yüzde 100 geri dönüştürülmüş kobalt kullanılmasının hedeflendiği belirtilirken, 2025 yılına kadar Apple cihazlarındaki mıknatıslarda tamamen geri dönüştürülmüş nadir toprak elementlerinin kullanılacağı da belirtildi.

Açıklamada, Apple tasarımı devre kartlarında da yüzde 100 geri dönüştürülmüş lehim kalay ve yüzde 100 geri dönüştürülmüş altın kaplama kullanılacağı kaydedildi.

Şirketin 2022’de geri dönüştürülmüş metal kullanımını önemli ölçüde genişlettiğini hatırlatarak, şu anda Apple’daki tüm alüminyumun üçte ikisinden fazlasının, tüm alçak toprak elementlerinin yaklaşık dörtte üçünün ve tüm tungstenlerin yüzde 95’inden fazlasının çalıştığı bildiriliyor. %100 geri dönüştürülmüş malzemeden üretilmiştir.

Açıklamada, bu hızlı ilerlemenin Apple’ı tüm çalışmalarını yalnızca geri dönüştürülmüş ve yenilenebilir malzemelerle üretme hedefine yaklaştırdığı ve şirketin 2030 yılına kadar her işini karbon nötr yapma hedefinde ilerlemesine olanak sağladığı kaydedildi.

susehrihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu