Teknoloji

Windows 11’de ‘Çökmüş Uygulamalar’ Tek Tıkla Kapatılacak

Windows ekosisteminin en büyük sorunlarından biri elbette yanıt vermeyen uygulamalar . Bir program yanıt vermediğinde, önce CTRL+ALT+DEL kombinasyonunu kullanın. Görev YöneticisiErişmek ve ardından yanıt vermeyen uygulamayı kapatmak gerekir.

Ancak Windows 11, bu can sıkıcı sorunların üstesinden gelmek üzere gibi görünüyor. Çünkü ” Windows 11 yapı 25300” kodlanmış İçeriden öğrenen sürüm Test eden kullanıcılar, geliştiricilerin yeni bir özellik için harekete geçtiğini tespit etti. Bu güncelleme tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olduğunda, yanıt vermeyen uygulamayı kapatın son derece kolay olacak . Nasıl?

Sağ tıklayın, Görevi Sonlandır

Diyelim ki yanıt vermeyen bir uygulamayı kapatmanız gerekiyor. Windows 11’in yeni özelliği ile yapmanız gereken tek şey, Görev Çubuğu’nda söz konusu uygulamanın simgesine sağ tıklayıp ” Görevi bitir” seçeneğine sol tıklıyoruz. Bu sayede Görev Yöneticisi’ne giriş yapmaya gerek kalmayacak. Bu arada bu yeni özellik Windows 11 için geliştiriliyor. Yıllardır macOS ekosisteminde yer almaktadır.Bahsetmeden geçmeyelim.

Windows 11 için “build 25300″ün geliştirici sürümü sadece bir hafta önceydi, yani 15 Şubat 2023’te Yayınlandı. Bu nedenle uygulama kapatma özelliğini deneyimlemek isteyen kararlı sürümdeki kullanıcıların bir süre beklemesi gerekecek. Çünkü kararlı sürüm için resmi bir çıkış tarihi yok. şimdilik yok . Beklemek istemiyorsan, BuradaÖn izleme sürümüne iletişim üzerinden ulaşabilir, Windows Insider programına üye olduktan sonra test aşamasında yeni özellikleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Not: Önizleme sürümlerinde bazı yanlışlıklar olabilir. Bu nedenle, ileri düzeyde Windows bilgisine sahip değilseniz, veri kaybı ve sorun yaşamamak için kararlı sürüm güncellemesini beklemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

haber-hemsin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu