Haber

Vali Gökmen Çiçek öncülüğünde Kayseri’de 17 ilçede kooperatif kuruldu

Kayseri’de Vali Gökmen Çiçek öncülüğünde kadınların ekonomiye katma değer sağlaması hem de aktif iş gücüne katılımlarını sağlamak amacıyla 1’i merkezde 16’sı ilçelerde olmak üzere toplamda 17 kooperatif kuruldu. 3 ay gibi kısa bir sürede büyük bir atılım yapan bu kooperatiflerde kadınlar atölyelerini tamamladılar, makineleri aldılar ve sipariş almaya başladılar.

“HEM ONLARIN HEM DE BİZİM YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRÜYOR”

Atölyelerin kuruluş hikayesi ve yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Kayseri, Anadolu’nun ortasında parlayan bir yıldız ve kıymetli bir ticaret kenti. Biz valiliğimiz, kaymakamlıklarımız ve belediye başkanlıklarımızla bir arada toplamda 17 tane bayan kooperatifi kurduk. Her ilçemizdeki bayan kooperatifi farklı bir eser üretmekte. Böylesine kısa bir mühlet içerisinde hem makine alıp hem sipariş alıp bir de üretime başlamaları hem onların hem de bizim yüzümüzü güldürüyor” şeklinde konuştu.

“BUGÜN VE YARINA ÜMİTLE BAKMAK İSTİYORUZ”

Son olarak bu başarı hikayesinin daha da ilerleyerek dünya çapında önemli yerlere gelmesini istediklerini ifade eden Çiçek, “Biz bugün ve yarına ümitle bakmak istiyoruz. Yakın vakitte ihracat yapalım ve daha da güzel yerlere gelelim. Bizim en büyük gücümüz Kayserili bayanların, çalışkanlığı ve fedakarlığına güveniyor olmamızdır” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu