Haber

Uludağ’daki orman yangınlarına karşı jandarmadan seferberlik

Uludağ’daki orman yangınlarına karşı jandarmadan seferberlik

Jandarma ekipleri Bursa’nın akciğerini böyle koruyor

BURSA – Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, son günlerde artan hava sıcaklığı nedeniyle çıkan orman yangınlarına karşı hem havadan hem de karadan denetim gerçekleştirdi.

Bursa İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, son dönemde havaların ısınmasıyla birlikte meydana gelen orman yangınlarına karşı il genelinde yangın riski yüksek ve kritik bölgelerde drone ile gözetleme faaliyetlerine başladı. Sıcak hava nedeniyle Uludağ’a giden vatandaşların olduğu bölgelerde orman yangınları hakkında bilgi veren gruplar, ormanlık alanlara sigara izmaritleri ve cam şişelerin atılmaması, ormanlık alanlara girilmemesi ve söz konusu alanlarda ateş yakılmasının yasak olması konusunda uyarılarda bulundu.

Bursa Valiliği, piknik ve mangal yapmak amacıyla ormanlara ve milli parklara girişleri yasakladı. Dün yapılan açıklamada, “20 Temmuz 2023 tarihinden 30 Eylül 2023 tarihine kadar Bursa’daki tüm ormanlık alanlara ve Uludağ Milli Parkı dahil tüm orman parklarına (resmen tescilli piknik-dinlenme alanları) giriş çıkışlar yasak” ifadesi yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu