Haber

Uludağ Premium Ultra Trail: Doğada Unutulmaz Bir Patika Yarışı

Uludağ Premium ana sponsorluğunda 21-22-23 Temmuz tarihlerinde 6.’sı gerçekleştirilecek olan “Uludağ Premium Ultra Trail” etkinliği, Uludağ ve çevresinin nefes kesen doğasında unutulmaz bir arazi yarışına sahne olacak. 100 kilometre, 66 kilometre, 30 kilometre, 16 kilometre ve 6 kilometrelik sıra dışı doğal parkurlarda gerçekleşecek etkinlik, katılımcılara farklı etaplarda koşma fırsatı sunacak.

Her koşucunun hayali

Her yıl klasik olarak düzenlenen ve bu yıl her seviyeden yaklaşık 2 bin 200 yerli ve yabancı koşucunun katılacağı “Uludağ Premium Ultra Trail”, 2024 yılında uluslararası unvanı almayı hedefliyor ve katılımcı sayısının yaklaşık 200 bine ulaşması bekleniyor. 4 bin

En çekişmeli dağ ultramaraton yarışı olarak kabul edilen bu etkinliklerin ilk örneği 2003 yılında Mont Blanc’da yapılmıştır.

Zorlu ve keyifli rotadan canlı yayın

Uzun parkurlardan oluşan bu kesintisiz maraton, katılımcıların kendi amaçlarına meydan okumaları için bir rotaya sahiptir. Zeyniler, Cumalıkızık, Kürekli Şelalesi, Saitabat Şelalesi, Buzul Göletleri, Uludağ Tepe, Softaboğan Şelalesi, Bakacak, Kurbağakaya ve Sarıalan gibi yerlerden geçecek olan “Uludağ Premium Ultra Trail” PowerApp üzerinden gün boyu canlı yayınlanacak.

Uludağ Premium sponsorluğunda, sporve sanat bir arada

Sanatın ve sporun daimi destekçisi Uludağ Premium bu yıl da sporculara klasik müzik eşliğinde koşma zevkini yaşatacak. Uludağ’ın eşsiz doğasında koşuculara, parkurların farklı noktalarında Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası sanatçıları tarafından klasik müzik dinletileri eşlik edecek. “Uludağ Premium Ultra Trail” sporcuları bu yıl da unutulmaz bir koşu deneyimi yaşayacak.

Sesli ve hush (A Capella), Neyzen ve Ceren Toksöz ile müzik ziyafeti

Yarışların tamamlanmasının ardından 22 Temmuz Cumartesi günü başlayacak konserde SesVerSus (A Capella), Neyzen ve Ceren Toksöz sahne alacak, program 23 Temmuz Pazar günü yapılacak ödül töreni ile sona erecek. .- BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu