Haber

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin tasarladığı “mobil enerji ve haberleşme istasyonu” afet bölgesinde kullanılacak

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi kendi elektriğini üreterek afet bölgelerine gönderecek elektrik üreten, üzerindeki telsiz sistemiyle kriz merkezine bağlanan, uydu sistemiyle internet sağlayan “mobil enerji ve iletişim araçları” üretmeye başladı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, gazetecilere afet bölgelerindeki düşünceleri gidermek için çalıştıklarını söyledi.

Depremin olduğu bölgelerde gücün esas olduğunu gördüklerini ifade eden Yüksel, atölyelerinde kendi tasarımları ve birçok özelliği olan taşınabilir cihazlar üretmeye başladıklarının altını çizdi.

Yüksel, vatandaşların telefonlarını şarj edebilen, geceleri projektör ve aydınlatma cihazlarını çalıştırabilen, telsiz cihazıyla kriz merkeziyle iletişim kurabilen, sesli anons sistemine sahip, uydu sistemiyle internet sağlayan ve gerekli aletlerin bulunduğu portatif araçlardan 55 adet üretildiğini bildirdi. arama kurtarma çalışmaları tamamlandı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından mobil cihazların afet bölgesine nakledileceğini belirten Yüksel, şunları kaydetti:

“Deprem bölgesinde yaptığımız yerinde tespitlerde bağlantı ve güç konusunda ciddi sıkıntıların olduğunu gördük. Vatandaşlarımızın afetlerde kesintisiz bağlantı sağlayabileceği elektrik enerjisi ve telefon şarj istasyonu bulunan araçlarımız, Grupların aynı anda sahip oldukları telsiz cihazları ile gerekli uyumu, alan aydınlatmasını, sesli anons sistemi sayesinde anons yapmalarını ve aramalarda acil ihtiyaç duyulan araçların bulunması gibi birçok ihtiyaca cevap verecektir. ve kurtar.”

Seyyar aracın yapımında kullanılan malzemelerin çok sayıda hayırseverin katkılarıyla sağlandığını belirten Yüksel, “Tüm hayırseverlerimize şehrim adına şükranlarımı sunar, emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. özveriyle araçları kısa sürede hazır hale getirdik. Millet olarak depremin yaralarını sarmak için el ele ve hep birlikte bir an önce bir arada olmaya devam edeceğiz. Elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.” sözlerini yerleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu