Haber

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun: ‘Futbolcumla parmağınızla vurarak konuşamazsınız’

Maç sonunda yaşanan gerginliğe ilişkin ise Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, “Aslında söylenecek çok şey var ama yaptığı hatanın farkında. Kendisi benim muhatabım değil. Gidip konuşamazsınız” dedi. Benim bir oyuncuma parmağınla vurabilirsin.”

Trendyol Süper Lig’in 21. haftasında Gaziantep FK’yı konuk eden ve sahadan 2-2’lik beraberlikle ayrılan ve bu sezon 8. beraberliğini alan Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Maçı değerlendirerek konuşmasına başlayan Uygun, “3 günde bir maç yapıyoruz. Hava şartlarının en zor olduğu sezondayız. Futbolcular zorlu bir mücadele veriyor. Hepsini tebrik ediyorum.” Futbolcularla 2-0’lık skor elde etmiştik. Daha sonra rakibimiz direncini arttırarak beraberlik elde etti. Gaziantep’te de sadece “Oyuncularımızı tebrik ediyorum. Puanları paylaştık. Artık önümüzde Antalya maçı var” dedi.

“Biraz daha sabır”

Bir basın mensubu “Transfer çalışmaları ne durumda?” diye sordu. Uygun, soruya, “Transfer yapmak istiyoruz. Sezon ortasında transfer yapmak kolay değil. Sırf transfer yapmış olmak için transfer yapmayı tercih etmiyoruz. Yönetimimiz gece gündüz çalışıyor. Gece. İhtiyaç duyduğumuz pozisyonları bulmaya çalışıyoruz. Buluştuklarımızla net bir noktaya geldik. Yarın tekrar toplantımız var. Bugün akşam görüşeceğim. “Amerika’dan arayacaklar, Bir toplantı yapacağım. Biraz daha sabır. Buradan Yiğidolar’a bir davet yapmak istiyorum. Şehrimizin en önemli takımı olan Sivasspor’u sahiplenmemiz lazım. Avrupa’daki ve dünyanın her yerindeki gurbetçilere çağrımdır. Bir kombin alın ve bunu Sivas’taki öğrencilere ikram edin.” yanıtını verdi.

“Futbolcumla parmağınızla vurarak konuşamazsınız”

Maç sonunda yaşanan kavgaya ilişkin Bülent Uygun, “Aslında söylenecek çok şey var ama yaptığı hatanın farkında. O benim muhatabım değil. Gidip konuşamazsınız” dedi. Bir oyuncuma parmağınızla vurarak ona vurun. Kendi oyuncunuza vurarak konuşamazsınız. Başka bir oyuncunun oyuncusuna bunu yapmak futbol adabına aykırıdır.” “Buna kendi toplumu karar verecek” dedi. – SİVAS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu