Haber

Şile Sahilinde Sörf Tahtaları Karadeniz’le Buluşuyor

    Sörf Tahtaları Şile Kıyılarında Karadeniz’le Buluştu

 

Şile Belediyesi’nin Şile Spor Akademisi ile başlattığı spor yatırımlarını yenilikçi etkinliklerle taçlandırmaya ve Şile’nin adını spor alanında duyurmaya devam ediyor. Şile Ayazma Plajı’nda bu yıl 2.’si düzenlenen Karadeniz Sörf Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

 

Ayazma Plajı’nda Renkli Görüntüler

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen Karadeniz Sörf Festivali, 11 Kasım 2023 Cumartesi günü her yaştan 200’e yakın sörf tutkununun katılımıyla gerçekleşti.

 

Etkinlikte yarışmalar “Kısa Board Kadın”, “Kısa Board Erkek”, “Karadeniz Herkese Açık” ve “18 Yaş Altı Kız/Erkek” olmak üzere 4 farklı kategoride gerçekleştirildi.

 

Milli Takım Sporcuları, Türk dalga sörf şampiyonları, akademimizin genç sörfçüleri ve sörf okulu sporcularının yanı sıra uluslararası düzeyde yabancı misafirlerin de katıldığı etkinlik, Şile Spor Akademisi Grubu ve Tula Surf – Random ortak desteğiyle gerçekleştirildi. Sörf – Tuna Sörf okulları. Dereceye giren ve yarışlara katılan sporculara hediye ve madalyaların takdim edildiği Karadeniz Sörf Şenliği’ne ilçe halkı büyük ilgi gösterdi.

 

Başkan Ocaklı; “Önümüzdeki günlerde de spor faaliyetlerimize devam edeceğiz.”

 

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile Belediyesi Şile Spor Akademisi tarafından düzenlenen etkinlikle ilgili şunları söyledi: “Öğrencilerimiz Şile Belediyesi Spor Akademisi Koordinatörlüğü’nün başlattığı sörf akademisinde eğitimlerini aldılar. Bugün bu güzel etkinliği yurt içi ve yurt dışından katılan sporcularla düzenliyoruz. Ortam çok güzel, havası, denizi çok güzel. Sporcularımız da oldukça heyecanlı. Hepsine başarılar diliyoruz. “Şile Belediyesi olarak bu tür çalışmalarımızı önümüzdeki günlerde de sürdüreceğiz.” söz konusu.

 

400’e Yakın Öğrenci Sörf Branşında Buluştu

 

Üç yıldır devam eden Şile Spor Akademisi dalga sörfü eğitimlerinde toplam 400’e yakın öğrenci sörf branşıyla tanıştırıldı. Sörfü daha geniş kitlelere tanıtmayı ve özellikle çocuk ve gençlere sörf yapmayı teşvik etmeyi amaçlayan Şile Belediyesi, her yıl yaz aylarında kapılarını sörf tutkunlarına ücretsiz açıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu