Haber

Sancar: Muhatapımız Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sancar, “Muhatabımız Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayıdır” dedi.

‘CHP-HDP GÖRÜŞMESİ DOĞRU DEĞİL’

Kazanç’ta yayınlanan “Mirgün Cabas Canlı” programına katılan ve gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sancar, CHP’nin olası randevu talebiyle ilgili sorusuna şu yanıtı verdi: “Randevu talebi gelmedi. CHP’den Görüşmemiz CHP ile Olacaktır Görüşme Olmayacaktır Görüşmemiz Millet İttifakı Ortak Başkan Adayı Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibiyle Olacaktır Bu Görüşme CHP-HDP Diyaloğu Değildir Dolayısıyla HDP-CHP görüşmesinden bahsetmek doğru değil.6 Mart’tan bu yana Millet İttifakı’nın ortak başkanı olan Kılıçdaroğlu, “CHP-HDP görüşmesi kavramlaştırması yanlış anlaşılmalara yol açabilecek bir formül” dedi.

‘İYİ PARTİ ÇEVRESİNİN AÇIKLAMASI GERÇEĞİ YANSITMAMALIDIR’

CHP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Altı Masa’daki kriz döneminde “İktidar değişikliği yetmez, zihniyet değişikliği gerekir” sözlerini hatırlatan Sancar, “Biz başından beri bunu söylüyoruz. Bugün iktidarın HDP’ye, Kürtlere ve Kürt sorununa ilişkin zihniyetini ve dilini kullanmak, bu iktidara destekten başka bir şey ifade etmez diyoruz. demokrasi. Bu görüşme CHP-HDP diyaloğu değildir. İyi Parti çevrelerinin ifade ettikleri gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

İLETİŞİM TARTIŞMA…

İYİ Parti dışındaki tüm partilerle heyetler düzeyinde görüşmeler yaptıklarına işaret eden Sancar, “Bundan sonra tek tek partilerle çeşitli temaslar olacak ama bundan sonra muhatabımız müşterek cumhurbaşkanı adayı. Millet İttifakı. İttifak içindeki çekişmeler bizim konumuz olmaktan çıkar, kendi iç işleridir. Türkiye’de çözemezlerse nasıl bir şok yaşanabileceğini geçen hafta gördük. Bu gücün devamlılığına vesile olacak tavır ve sözlere kimse yanaşmasın. Burada sorunlar çıkarsa Millet İttifakı önce bu sorunları kendi içinde çözmelidir. Bizimle etkileşim Sayın Kılıçdaroğlu aracılığıyla olacaktır.” (HABER MERKEZİ)

keciborluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu