Haber

Öldürülen ‘Diyarbakırlı Ramazan Hoca’ tehditleri anlattı: Korkmuyorum

Sosyal medyada “Diyarbakırlı Ramazan Hoca” olarak bilinen ve İstanbul Fatih’te işlettiği çay ocağında öldürülen Ramazan Pişkin’in, tehdit edildiğine dair bir görüntü paylaştığı ortaya çıktı.

2015 yılından bu yana Diyarbakır Ulu Cami avlusunda yaptığı konuşmalarla tanınan ve daha sonra sosyal medya platformlarındaki görüntüleriyle ünlenen Ramazan Pişkin, TikTok’ta yayınladığı videoda iş yerine giden bazı kişilerin kendisini rahatsız ettiğini söyledi. mezheplerle ilgili yaptığı yorumlardan dolayı.

“Diyarbakırlı Ramazan Hoca” videoda kısaca şu ifadeleri kullandı: “Maalesef bana karşı yoğun bir kampanya var. Adının kıymeti yok. Cahillerle, kendini bilmeyen insanlarla, insanlarla işim olamaz. Edepten, edepten ve ahlâktan mahrum olanlardır. Ne bu dünyada, ne de ahirette.”

‘Bütün mezhepler sapıktır’ demedim. Batıl inançlar var ne yazık ki kazanca dönüşmüş durumda. Kesinlikle hepsi değil. Genelde sorun çıkarıyorlar, bir korkutma politikası var… Hepsi sapık demiyorum. İyi hocalarımız ve şeyhlerimiz var. Ancak genel olarak tarikat şu anda sapkınlık ve hurafelerle doludur.

Tasavvuf ve tarukat bir tefsirdir, sizi bağlar. İslam’ın veya Kur’an’ın bir parçası değildir. Bu mezhepçi bir yorumdur, sizi bağlar, kusura bakmayın. Hep birlikte alıp çöpe atmıyoruz. Kimseye küfür etmedik, hakaret etmedik. Kimseden endişemiz yok. Bu yola yüce Allah’la geldim. Cenâb-ı Allah ile bitiriyorum. Kimse için endişelenmiyorum.

Ne yazık ki dükkanıma bazı cahil insanlar geliyor. Bunlar cahildir, Allah onlara hidayet versin. Buraya gelip ortalığı karıştırıyorlar. Biz de diyoruz ki arkadaşlar, kapatalım bu konuyu lütfen… Geliyorlar maalesef bizi burada rahatsız ediyorlar. Provokatörlük yapıyorlar. Dağılalım diyoruz. ‘Ramazan hocamız bizi buradan kovdu’ diyorlar. Allah’tan kork. Kıyamet gününde bunların hesabını nasıl vereceksiniz? İki elimi de yakanın üzerinde tutacağım. Kimseden endişemiz yok…”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu