Haber

Millet İttifakı: Demokrasiyi inşa etme sözü veriyoruz

Millet İttifakı’nı oluşturan 6 siyasi partinin liderleri dün akşam Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde CHP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Altı cumhurbaşkanı görüşmenin ardından ortak açıklama yaptı.

Açıklamada, “Türkiye yeni bir dönemin eşiğinde. Bu yeni dönem nitelikli kadrolar, şeffaf ve adil bir yönetim anlayışıyla inşa edilecektir.” Güzel ülkemizde demokrasiyi inşa edeceğimize söz veriyoruz. Haydi Türkiye” ifadeleri kullanıldı.

CHP Genel Merkezi’ndeki görüşme saat 22.00’de başladı ve görüşme 2 saat sürdü. Cumhurbaşkanlığı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal A ortak imzasıyla toplantının ardından yazılı açıklama yapıldı.

Görüşmede, “Kampanya döneminde yürütülen çalışmalar ve yaklaşık 1,5 yıldır devam eden sandık güvenliği hazırlıklarının” ele alındığı belirtildi.

Açıklamada, “Milletimizin başı sağolsun; Millet İttifakı, 192 bin 229 sandık için 561 bin 977 subay ve gönüllüyle hazır. Ayrıca ihtiyaç halinde oyların kullanıldığı her noktada gönüllü avukatlar hazır bulunacak. her itirazı dikkatle inceleyecek şekilde, hiçbir sandık boş kalmayacak, seçimler, Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik geleneğini gölgelemeden sonuçlanacak.

ANKA / AT, JD

Mani olmadan DW Türkçe’ye nasıl ulaşabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu