Haber

Kocaeli’de Kayak Merkezinde Kadın Hayatını Kaybetti

Kocaeli’de ailesiyle birlikte kayak merkezine giden kadın, tüple kayak yaparken yaklaşık 5 metre yükseklikten düşerek hayatını kaybetti. Aile, pist kenarındaki tel çitlerde açıklık olduğunu iddia ederek işletmeye şikayette bulundu.

Edinilen bilgiye göre, 3 çocuk annesi Tuğba Paloluoğlu (50), 14 Ocak Pazar günü ailesiyle birlikte Kartepe’deki kayak merkezine gitti. Paloluoğlu’nun tüple kayarken 3-4 metre yükseklikten düştüğü iddia edildi. açık kablolardan. Hastaneye kaldırılan kadın hayatını kaybederken ailesi, işletmenin kusurlu ve ihmalkar olduğunu öne sürerek şikayette bulundu.

“Olayda ihmal ve kusurların olduğunu tespit ettik.”

Sorumlulardan şikayetçi olan Tuğba Paloluoğlu’nun kayınbiraderi Sümmani Yaşık, şunları söyledi: “Tuğba kardeşimin eşi. Bu konuda ihmal ve kusurların olduğunu tespit ettik. Olay. Ayın 14’ünde ailece eğlenmek için kayak merkezine gidiyor. Teyzem tüple kayak yaparken olay yaşandı. Çocuklar, kendisi kayak yaparken pistin yırtıldığını ve benim Teyzem gözyaşlarına boğuldu. Teyzemi battaniyeyle taşıdılar ve ambulansı aradılar. 10 dakika sonra ambulans geliyor. Teyzemin bilinci yerinde, ambulans gelene kadar ‘iyiyim’ diyor ama ‘Ellerim ve ellerim’ diyor. ayaklarım uyuşuyor, boynum ağrıyor’. Ambulans geliyor. “Teyzemin dudakları morarmış ve siyah. Teyzem hastaneye kaldırıldığında ölüm haberini aldık” dedi.

“Olay gerçekleştikten sonra çok komik bir şekilde tellerdeki açıklığı karla doldurdular.”

Tel örgülerde açıklık olduğunu iddia eden Yaşık, “İşletmenin tel çitlerinin yırtıldığını öğrendik. Olay olduğunda yeğenlerim de oradaydı, şimdi karakola şikayette bulunarak suç duyurusunda bulunuyorlar. Avukatlarımızla birlikte suç duyurusunda bulunduk. Olayın ardından tel örgülerdeki açıklığı karla doldurup önüne yatak koymaları çok komikti.” Bunun sahneleri de var. İhmal ve kusur var. Geçen hafta da Ayşe isimli bir kadın aynı yerden düşmüştü. Avukatımız da geçen sene aynı işyerine giderek telin koptuğunu ve çocukların o açıklıktan düştüğünü söyledi. Ülkemizde insan değeri bu kadar ucuz mu? “Kayarken tel çitlere çarpsanız bile insanların hızı bozulur. Kalaslar dikildi, demir teller takıldı. Gerekli işlemleri başlattık, bu konudan vazgeçmeyeceğiz” dedi.

“Düştüğü yerde aydınlatma yoktu”

Olay günü annesiyle birlikte kayak yapan Murat Yaşık, “Hafta sonu eğlenmek için ailece Kartepe’ye gittik, tüp kiraladık. Annemle kayak yaparken ben düştüm, annem de yere düştü. Tel çitin alt kısmı yırtılmıştı. Annem o açıklıktan düştü. Kurtarma ekibi ve önlem yoktu. Kuzenlerim ve annem oradaydı.” Düştüğü yerden çıkardık. Ambulansla hastaneye gittiğimizde annemin hayatını kaybettiğini öğrendik. Düştüğü yerde boynunun ve kaburgalarının kırıldığını söylediler. Gerekli mercilere şikayette bulunduk, işin peşini bırakmayacağız. Olayın ardından açıklığı karla kapattılar ve önüne bir yatak koydular. Düştüğü yerde aydınlatma yoktu. Annem 3-4 metre yükseklikten düştü. “dedi.

İşletme sahibi suçlamaları kabul etmedi ve anne ile oğlunun pist dışında kayak yaptığını iddia etti. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu