Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan denge politikası: Parti yönetimine Ekrem İmamoğlu’na yakın isimleri alacak

Türkiye’de aylardır devam eden seçim süreci tamamlandı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52,18 oyla galip geldi ve Ankara’da hareketli günler başladı.

Bir yanda yeni kurulan Kabine merak edilirken, diğer yanda gözler kongreye hazırlanan muhalefet partilerinde.

Kılıçdaroğlu koltuğu bırakmıyor

Kemal Kılıçdaroğlu, kaybedilen seçimin ardından CHP Genel Başkanı olarak görevine devam edeceği mesajını verdi.

Bu kararın ardından herkesin merak ettiği detay ise Ekrem İmamoğlu’nun Kongre’de Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yarışıp yarışmayacağı oldu.

Parti toplanacak

Parti içi muhalefetten ‘değişim’ talebi yükselirken, Kılıçdaroğlu önce parti merkez yürütme kurulunu, ardından parti meclisini toplayacak.

A grubunu yenileyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimlerdeki yenilginin ardından ilk değerlendirmeyi yaptığı ve partideki A kadrosunu yenileme kararı aldığı öğrenildi.

Kadrosunun birçoğunun değişeceğini belirten Kılıçdaroğlu, milletvekili olarak seçilen parti meclis üyelerinin bir kısmını merkez yürütme kuruluna çekmeyi düşünüyor.

Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’nun önünü kesme girişimleri

Kemal Kılıçdaroğlu, parti içinde seçim öncesi ve sonrasında yükselen Ekrem İmamoğlu dalgasına karşı önlem almayı planlıyor.

İmamoğlu’na yakın isimler alınacak

Kongrede Ekrem İmamoğlu ile rekabet etmek istemeyen Kılıçdaroğlu’nun, İmamoğlu’na yakın bazı isimleri merkez yürütme kuruluna götürebileceği belirtiliyor.

Muhalefetin parti içindeki istikrarını da gözeteceği kesin olan Kılıçdaroğlu’nun daha önce parti meclis üyesi olmasına rağmen merkez yürütme kurulu üyeliğine de atanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu