Haber

Kartal Belediyesi Doğada Afet Eğitimi Gerçekleştirdi

p> Kartal Belediyesi olası afet ve acil durumlara hazırlıklı olmak ve hızlı müdahale edebilmek için doğada afet eğitimi gerçekleştirdi.

Kartal Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü tarafından Kartal Belediyesi Arama Kurtarma Birliği üyelerine yönelik yeni bir eğitim faaliyeti gerçekleştirildi. ‘Doğada Hayatta Kalma ve Arama Kurtarma’ konulu eğitim, Çekmeköy Koçulu Mahallesi Kamp Alanı’nda açık havada gerçekleştirildi. 60 kişilik bir ekibin katıldığı eğitimlerde, katılımcılar gece kampı yaparak birçok farklı konuda teorik ve uygulamalı eğitimler aldılar. Uzman eğitmenler rehberliğinde kendi çadırlarını ve yaşam alanlarını kuran katılımcılar, kişisel gelişim ve afetlerde gerilim yönetimi, kamp eğitimleri, doğada yaşam, doğada hayatta kalma, doğada arama kurtarma ve yaralı tahliye eğitimleri aldı. ve tatbikatları gerçekleştirdi. Eğitmenler tarafından hazırlanan farklı durum senaryolarına göre eğitim alan katılımcılar, ormanda kaybolan iki vatandaşı bulmak, ilk yardım sağlamak ve uygun şekilde tahliye etmek için tatbikatlar yaptı.

“SÖZ KONUSU DOĞAYI HAYATTA TUTMAKTIR”

Doğada Yaşam ve Doğada Hayatta Kalma Öğretim Görevlisi Ahmet Örnek, “Böyle güzel bir ekiple deneyimlerimi paylaşmaktan onur duyuyorum. Önemli olan doğada hayatta kalmak değil, doğayı yaşatmaktır.”

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen de kamp alanını ziyaret ederek, katılımcıların antrenman ve tatbikatlarını izledi. Türkmen, “Olası bir afete müdahale edecek 60 kişilik ekip, gerçek doğal koşullarda aldıkları eğitimlerle daha donanımlı hale gelecek. Tüm katılımcı ve eğitmenlere özveri ve emekleri için teşekkür ediyorum. Belediye olarak çalışıyoruz. felaketlere hazır bir Kartal için zor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu