Haber

Kars’ta 13 Yaşındaki Kız Aile İçi Şiddet Sonucu Öldürüldü

TACETTİN DURMUŞ

Kars’ta Baro, 21 Aralık 2021 tarihinde Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Karabağ köyünde yapılacak; Evinde ruhsatsız silahla başından vurularak hayatını kaybeden 13 yaşındaki BK adlı kız çocuğunun aile içi şiddet sonucu öldürüldüğüne dair güçlü suç şüphesinin ortaya çıktığını açıkladı. Avukat Eylem Anlı, “13 yaşındaki BK adlı kız çocuğunun aile içi şiddet sonucu öldürüldüğüne ilişkin güçlü kabahat şüphesini ortaya koyan deliller ortaya çıktı. Gözaltına alınan BK’nin babası ve ağabeyi, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. iddia edilen suçtan dolayı sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanırken, annesi ise sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.” “İki kardeşi adli kontrolle serbest bırakıldı” dedi.

Kars Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Eylem Anlı ve Kadınlar Komisyonu Başkanı Avukat Şeyda Boy, bugün yaptıkları basın açıklamasında 13 yaşındaki BK’nin intihar etmediğini ancak aile içi şiddet sonucu öldürüldüğünün deliler tarafından ortaya çıktığını söyledi. . Soruşturma kapsamında gözaltına alınan BK’nin babası ve ağabeyi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanırken, annesi ve diğer iki kardeşi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BABA VE KARDEŞ TUTUKLANDI

Avukat Eylem Anlı basın toplantısında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“2021 yılında 13 yaşındaki BK adlı kız çocuğunun hayatını kaybettiği olayla ilgili olarak daha önce kızın evinde ruhsatsız silahla kendini başından vurarak intihar ettiği iddia edilmişti. Ancak yapılan soruşturma sonucunda Soruşturma makamı tarafından genişletilen ve deliller yeniden değerlendirilen 13 yaşındaki kız BK’nin, “BK’nin aile içi şiddet sonucu öldürüldüğü iddiasına ilişkin güçlü suç şüphesini ortaya koyan deliller ortaya çıktı. Gözaltına alınan BK’nın babası ve ağabeyi, iddia edilen hata nedeniyle sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanırken, annesi ve diğer iki kardeşi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

“HUKUKİ SÜRECİ SONUNA KADAR TAKİP EDECEĞİZ”

Kars Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Şeyda Boy, yaptığı açıklamada; “Maalesef Çocuk Hakları Kurulu Başkanımızın da belirttiği gibi vahim bir olayla karşı karşıyayız. Hayatını kaybeden 13 yaşındaki BK ile ilgili hukuki süreç şu anda soruşturma aşamasında. Soruşturma tamamlanıp kamuoyuna duyurulduktan sonra Dava açıldı, çocuk hakları komitemiz ve kadın hakları komitemiz olaya müdahale etti ve 13 yaşındaki BK’nin ölümüyle ilgili tüm hususların ortaya çıkarılması için hukuki süreci sonuna kadar takip edeceğiz. “

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu