Haber

İstanbul Havalimanı’nda camide yatan yolcuların paralarını çaldı… O anlar kamerada

İstanbul Havalimanı’nda camide yatan yolcuların paralarını çaldı… O anlar kamerada

İstanbul Havalimanı’nda hırsızlara suçüstü

İSTANBUL – İstanbul Havalimanı camisinde uyuyan yolcunun parasını çalan Özbek asıllı hırsız B. Makhmudov, polise suçüstü yakalandı. Mahmudov’un camide hırsızlık yapıp bozuk para sayması güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, 4 Ağustos Cuma günü İstanbul Havalimanı’nda meydana geldi. Alınan bilgiye göre, terminalde bulunan camiye Özbek asıllı B. Mahmudov ve arkadaşı geldi. Özbek asıllı iki kişi, camide uyuyan bazı yolcuları görünce cüzdanlarını gözlerine aldı. Özbek yolculardan B. Makhmodov, uyuyan yolcuların çantalarını karıştırırken, başka bir arkadaşı o sırada camide oturan başka yolcunun kendisini görmemesi için dikkatini dağıtmaya başladı. Kemer çantasını aldıktan sonra arkadaşının yanına gelen Özbek asıllı şahıs, cüzdandaki parayı da alarak arkadaşının yanına geldi. Camiden ayrılan Mahmodov, madeni paraları saymak için abdest alanına geldi. Burada çaldığı paraları sayan Mahmudov, ardından İstanbul Havalimanı’ndan ayrıldı.

Taksi bekleyen hırsız polis tarafından yakalandı

Parasının çalındığını anlayan yolcu, polise giderek şikayetçi oldu. Yolcunun şikayeti üzerine harekete geçen İstanbul Havalimanı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, iki Özbek yolcunun peşine düştü. Havalimanından ayrılmak için taksi kuyruğunda bekleyen B. Mahmudov ve arkadaşı polis tarafından durduruldu. Polis ekiplerince gözaltına alınan şahıs, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Özbek B. Mahmudov, çıkarıldığı mahkemece hırsızlık suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu