Haber

İmamoğlu’na yakın isim: Başak Demirtaş yüzde 7 aldı

Yerel seçimlere yaklaşık 2 ay kala siyasi partiler, özellikle büyükşehirlerde aday seçme süreçlerini hızlandırdı. Yarışın İstanbul ayağında AK Parti, Murat Kurum ile CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu karşı karşıya getirdi.

İYİ Parti, ‘özgür ve bağımsız siyaset’ iddiasıyla ana muhalefetle yollarını ayırırken, bu süreçte Kürt seçmen ve dolayısıyla DEM Parti yeniden ‘kararlı’ bir konuma geldi. Nihai kararını 9 Şubat’ta açıklayacağını açıklayan partinin öne çıkan isimleri arasında eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş da yer alıyor.

Bu bağlamda Sözcü yazarı Aytunç Erkin, İmamoğlu’na yakın kişilerle görüştüğünü belirterek, Başak Demirtaş’ın olası adaylığının tabloyu nasıl etkileyebileceğini sordu.

Gazeteci aldığı cevabı şu şekilde paylaştı:

“Başak Demirtaş’ın adaylığı diğer adaylardan farklı. Duygusal bir durum var. Başak Hanım’ın da aday olmasından endişe edecek durumda değiliz. Yine de hem DEM’den, hem DÜZGÜN Partisi’nden, hem de AKP’den oy almak için çalışacağız. Büyükşehirde hedeflediğimiz oyu alacağız, öyle düşünüyoruz, şu anda ilk veriler bunu gösteriyor, anket yaptırdık, ilk veriler geldi, Başak Hanım da orada.

İmamoğlu yüzde 2’ye yakın farkla önde. Başak Demirtaş da yüzde 7 aldı. Oradan alacağız, daha iyi olacak. Şunu söyleyebilirim: Yüzde 7 yüksek bir oran. Olağan aday çıksa 3.5.-4’te kalacaktı. “Başak Hanım’ın yüzde 3’e düşürülmesi gerekiyor.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu