Haber

Hakkari Valisi Ali Çelik çiftçilere destek sözü verdi

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Çelik, çiftçinin üretimini her zaman desteklediklerini söyledi.

Hafta içi ve hafta sonları mesai saati gözetilmeksizin Hakkari’nin ilçe, belde, köy ve mezralarını ziyaret ederek vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinleyen Vali Ali Çelik, Hakkari genelinde ziyaret ve incelemelerde bulunmaya devam ediyor. Vali Ali Çelik, vatandaşların taleplerini yerinde dinleyerek Yüksekova ilçesine bağlı Adaklı köyündeki caminin inşaatında incelemelerde bulundu. Adaklı köyü sakinleri, köylerine aile sağlığı merkezi ve sulama kanalı yapılarak şeker pancarı üretiminin artırılması konusunda Vali Çelik’ten destek istedi.

Yüksekova Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Perviz Geçirgen, Yüksekova’da 35 yıl sonra ilk kez şeker pancarı üretimi yapıldığını, Dilimli’nin faaliyete geçmesiyle 300 dekardan 5 ton üretim elde edildiğini belirtti. Baraj, Yüksekova ve bölgenin kendine yeteceğini, Yüksekova’nın toprağının sağlam olduğunu, çiftçilerin bilinçli olduğunu belirtti.

Vali Çelik ayrıca devletin Yüksekova bölgesinin kalkınmasına ve sorunlarına elinden geldiğince destek vereceğini, çiftçinin üretimini her zaman desteklediğini söyledi. İnşaatı devam eden köy mescidinde de incelemelerde bulunan Vali Çelik, caminin inşaatının bir an önce tamamlanması için elinden gelen desteği vereceği sözünü verdi. – HAKKARI

haber-hayrat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu