Ekonomi

Erdoğan, Ali Baba Cemevi’nde Muharrem iftarına katıldı

Duaların sunulduğu programda iftara katılanlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem orucunun kabul olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu matemde Hüseyin’e ağlayanların iç dünyalarında hüzünden başka bir şey yoktur. Peygamber Efendimiz, ‘Size rızık verdiği için Allah’ı sevin, Allah’ı sevdiğiniz için beni sevin, Ehl-i Beyt’im demiştir. beni seviyorsun çünkü.’ “Ehlibeyti sevmek, adalet ve hakkaniyet, hak ve hakikat konusunda daha titiz olmak demektir. Bu inanç ve kararlılıkla geçtiğimiz yıl Cumhuriyet tarihinin en önemli adımını atarak Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nı kurduk.” dedi.

‘Alevi Bektaşileri milletin mayası olarak görüyoruz’

Milletin temeli, vatanın çimentosu, devletin temel taşı olarak gördükleri Alevi Bektaşi kardeşlerine özledikleri haklarına kavuşturmak için attıkları bu adımın yeniden hayırlara vesile olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Elhamdülillah Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığımızın Anadolu’daki Alevi Bektaşi ocakları, bu ocaklarda görev yapan hocalar ve burada yaşamaya devam eden ruhlar tarafından sevinçle karşılandığını görüyoruz. Bu kurumsal çerçeveyi kabul ediyoruz, geç kalınmış bir hak teslimiyeti olarak Sünnilerle, Alevilerle, Türklerle ve Kürtlerle her zaman kardeş ve tek millet olduğumuzu dünyaya ilan eden.”

Burada yapılan ibadet ve ikramların Allah tarafından kabul edilmesini dilediğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün sizlerle Muharrem orucunu iftar etmekten son derece mutluyum. Sofranıza, işinize rahmet eylesin, her daim rahmet eylesin” dedi. gözlerinde ve kalplerinde Onun hürmetine huzurumuzu, birlik ve kardeşliğimizi yok olmaktan korusun.” terimleri kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftar programında TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu