Haber

Edirne’de Yaşlı Kadını Dolandıran Şüpheli Tutuklandı

Edirne’de telefonda kendisini polis olarak tanıtarak yaşlı kadını 386 bin lira dolandıran ve evini satmaya çalışırken yakalanan zanlı tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, şüpheli İ.K, 84 yaşındaki Aynur Özdoğan’ı telefonla arayarak kendisini polis olarak tanıttı. İ.K, Özdoğan’a banka hesabının güvende olmadığını ve hesaptan 386 bin lirasını çekmesini istedi. Bankaya gidip parasını alan Özdoğan, parayı görüştüğü İ.K.’ye teslim etti.

İ.K, iki gün sonra yaşlı kadını tekrar aradı ve bu sefer yaşlı kadından evini satmasını istedi.

Evini satmak istemediğini söyleyen İ.K. Yine kendisine aldanan Özdoğan, yakınlardaki emlakçıya gitti. Özdoğan’ın durumundan şüphelenen emlakçı polisi aradı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, Özdoğan ile görüşerek dolandırıcılık şebekesi tarafından kandırıldığını belirtti.

Edirne Tapu Müdürlüğü ile de görüşen ekipler, Özdoğan’ın evine satılmış gibi işlem yaptırdı.

Özdoğan’ın evini sattığını bildirdiği İ.K, parayı Zübeyde Hanım Caddesi’nde belirlediği toplantı alanına getirmesini istedi.

Yaşlı kadına para sanması için içinde karton ve gazete kağıdı olan bir çanta verildi. Buluşma yerine gelen İK, içinde para olduğunu düşündüğü çantayı Özdoğan’ın elinden aldı.

Bu sırada Asayiş Şube Müdürlüğü, Dolandırıcılık ve Yankesicilik Şube Müdürlüğü ekipleri, İ.K.’yi yakaladı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Edirne Adliyesi’ne sevk edilen zanlı, savcılıktaki ifadesinin ardından çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

kizilcahamamhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu