Haber

Drift tutkusu pahalıya mal oldu: Toplam 300 bin lira ceza aldı, ehliyeti süresiz iptal edildi

Drift tutkusu pahalıya mal oldu: Toplam 300 bin lira para cezasına çarptırıldı, ehliyeti süresiz iptal edildi

ORDU – Ordu’nun Ünye ilçesinde araç alıp satan genç, otomobiliyle trafikte drift yapmaktan toplam 300 bin lira ceza kesilerek, ehliyetine süresiz iptal edildi.

İlçeye bağlı Bayramca Mahallesi’nde oto alım satımı yapan 28 yaşındaki Metin Türk, farklı gün ve saatlerde yaptığı driftlere bir yenisini daha ekledi. 28 Mayıs seçim akşamı kutlamalara katılan Metin Türk, trafiği tehlikeye attığı ve akşam yine drift yaptığı gerekçesiyle süresiz olarak iptal edildi. İlçenin farklı noktalarında açık spor Türk’ün otomobiliyle drift yaptığı görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Gruplar, sürücüye 2 yerde drift yapmak ve ehliyetsiz araç kullanmaktan 72 bin 110 lira idari para cezası verdi.

“Pişman değilim”

Driftleriyle ödediği cezalardan bahseden ve hiçbirinden pişman olmadığını söyleyen Metin Türk, “O gün seçim gecesiydi. Sevinçle şov yaptım. Kimseye zarar vermedik. Halk bizi arıyor. ‘maganda’. İşimizi seviyoruz ve bugüne kadar 300 bin liranın üzerinde para cezası ödedik.Pişman değilim.Biz ilçemizde bu tür faaliyetlerin yapılabileceği bir yer istiyoruz.Kimseden bir şey beklemiyoruz hepsini ödüyoruz. devletimizin verdiği cezalar. Ehliyetimi aldılar. Toplam 72 bin lira ceza kesildi. Araçlarını sergileyebileceği bir yer istiyoruz. Amacımız kimseye zarar vermek değil” dedi.

Öte yandan grupların sürücü hakkında ‘trafik güvenliğini tehlikeye atma’ adı altında süreç de başlattığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu