Haber

CHP İstanbul İl Binası Önünde Aday Protestosu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul’da çıkarmayı planladığı adaylardan rahatsız olan CHP’lilerin CHP İstanbul İl Binası önünde protestoları sürüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Merkezi önünde toplanan partililer, saat 15.00’te Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yeniden aday gösterilmemesi nedeniyle CHP İstanbul İl Binası önünde kararı protesto etti. Parti yönetiminin aldığı karara ilişkin bilgi alamadıklarını belirten göstericiler, “Hak, hukuk, adalet”, Turan lider olmadan Avcılar kazanılmaz, Avcılar olmadan Turan lider olamaz gibi sloganlar attı. Gösterilmediği takdirde 31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanmayacaklarını belirtti.

“Turan Hançerli kırmızı çizgimizdir”

Konuyla ilgili konuşan Tokat Almus Derneği Başkanı Bahattin Yüce, “Bu bina bugün sabaha kadar işgal edilecek. Yarın sabah Haliç Kongre Merkezi’ndeki tanıtım toplantısında bu kalabalık oraya gidecek. Turan’ı almadığımız sürece bu hareket bitmeyecek. Hançerli geri döndü. Turan Hançerli kırmızı.” Bu bizim çizgimiz. Turan Hançerli’yi görevde tutmazlarsa ben Ekrem İmamoğlu’na söylüyorum, Özgür Özel’e söylüyorum, bizi dikkate alsınlar. Bizi kaybederlerse kaybedecekler. Kesinlikle sandık başına gitmeyeceğiz. Sesimizi duysunlar. Sayın başkanımız, değerli İBB başkanımız bizi kaybederlerse kaybederler. “Siz ciddiye almazsanız biz de sizi ciddiye almayız, sandığa götürmeyiz. Bu parti Türkiye’deki tek engelli liderimize yanlış yapıyorsa onlar zihinsel engellidir.” söz konusu.

Protestoların saat 15.00’te CHP İl Binası önünde başladığı ve sabaha kadar devam edeceği öğrenildi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu