Ekonomi

Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 16 kuruş zam bekleniyor.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişimlerle birlikte vatandaşlar akaryakıt ve mazot fiyatlarını takip etmeye devam ediyor.

BUGÜN MILF’TEN ARTIŞ GELİYOR

Son dönemde peş peşe gelen indirim haberlerinin ardından bu kez araç sahiplerini üzecek büyük bir zam yolda. 3 Aralık Cumartesi gününden itibaren motorin fiyatlarına 1 lira 16 kuruş zam yapılacak. Akaryakıt fiyatlarında rastgele bir değişiklik beklenmiyor.

İSTANBUL’DA LİTRE FİYATI 23 LİRA 66 PARA ÇIKACAK

Bu gece yarısından itibaren tabelaya yansıyacak zam ile birlikte mazotun litre fiyatı İstanbul’da 23 liradan 66 kuruşa, Ankara’da 23 liradan 80 kuruşa çıkacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Akaryakıt fiyatları rafineriler tarafından Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişimler baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda dağıtım şirketlerinin uyguladığı fiyatlar rekabet ve serbestlik nedeniyle şirketlere ve şehirlere göre biraz farklılık gösterebilmektedir.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTIR.

EPDK’nın fiyat değişikliğini açıklayan tek sendika olan EPGİS’e suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, akaryakıt fiyat değişikliklerini dava sonuçlanana kadar vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu