Haber

Beşiktaş Kulübü Başkanı Çebi’den 120. yıl mesajı

Beşiktaş Kulüp Başkanı Ahmet Işık Çebi, kulübün 120. kuruluş yılı münasebetiyle bir tebrik mesajı yayınladı.

Çebi, “Dünyada kurulan ilk sporSiyah-beyazlı kulübün internet sitesinden “Kulüplerimiz arasında yer alan Beşiktaşımız 120 yaşında” manşetiyle yaptığı mesajda, “Türkiye’nin ilk spor kulübü ‘Beşiktaş Bereket Jimnastik Kulübü’nün kurucuları’ Merhum Mehmet Şamil, Hüseyin Bereket, Mehmet Ali Fetgeri, Ahmet Fetgeri, Nazım Nazif ve Hüseyin Hüsnü Bey’i bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyoruz.Kuruluşumuzun 120. yılını deprem felaketinden dolayı hüzünle kutluyoruz. yaşadık.”

Serencebey’de 51 numaradaki Osman Paşa Köşkü’nde 22 gencin emeğiyle doğan kulübün Balkan Savaşı’nda savaşarak ve şehitler vererek günümüze kadar geldiğini hatırlatan Çebi, şu görüşleri dile getirdi:

“Onursal Başkanımız Süleyman Seba’nın da dediği gibi Beşiktaş’ımız öncelikle bir değerler bütünüdür. Bunu yaşadığımız deprem felaketinde olduğu gibi daha önce de her alanda göstermiştir. Beşiktaş camiası hem halkına sadık, sadık, hem de sabırlı bir camiadır. ülkesine ve kulübüne, ülkesine ve camiasına zarar vermeyi asla düşünmediği gibi, Beşiktaş Jimnastik Kulübü camiası toplumsal olaylarda her zaman duyarlı davranmış ve yardımlaşmanın öncüsü olmuştur. ve vatan.Geçmişimize baktığımızda üzerine düşeni en üst düzeyde liyakat ve sadakatle yaptığı bilinmektedir.Bu vesileyle armamızda taşıdığımız ay-yıldızın da büyük bir anlamı vardır.İşte bu. neden, bize emanet edilen Beşiktaş ruhuyla, camiamızın tüm birimlerinin ve sponsorlarımızın büyük dayanışmasıyla şubat ayında yaşadığımız büyük deprem felaketinin ardından yönetim kurulumuzun organizasyonunda. 6. Yardımlarımızla en kısa sürede bölgelere ulaştık. Kulübümüz, sürdürülebilir bir strateji ile depremzedelerimizin uzun soluklu bir şekilde yanında yer alarak toplumsal görevini yerine getirmeye devam edecektir. Bu nedenle topluluğumuza bütünleşmeleri ve kaynaşmaları için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.”

Kuruluşlarının 120. yılında planladıkları tüm projelerin odak noktasının deprem bölgelerine katkı olacağını vurgulayan Çebi, “Milli yas nedeniyle planladığımız 120. yıl kutlamalarını doğal olarak yapmayacağız. üyelerimize, sporcularımıza ve üyelerimize saygı ve rahmetle bakıyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” görüş bildirdi.

dogankentajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu