Haber

Antalya’da Elektrikli Bisiklet Hırsızı Güvenlik Kameralarına Yakalandı

Antalya’da bir apartmanın bahçesindeki elektrikli bisikleti çalan hırsız, güvenlik kameralarına yakalanmamak için yüzünü gizlemeye çalışırken, güvenlik kameralarının hemen önünde bulundu. Burada yüzünü bezle kapatan ve kolundan düşen sargı bezini sabitleyen hırsız, bisikletle birlikte ortadan kayboldu. Ailece bisikleti kullandıklarını belirten yoğun bakım hemşiresi, “Yüzünü saklamak çözüm değil. Bisiklete değil ona ulaşmaya çalışıyorum. Peşindeyim” dedi.

Olay, 10 Ağustos Perşembe günü saat 06.15 sıralarında Muratpaşa İlçesi Gebizli Mahallesi 1115/1 sokaktaki bir apartmanın bahçesinde meydana geldi. Yıldıray Oğuz’un haziran ayında yaklaşık 13 bin 500 TL’ye aldığı elektrikli bisiklet, apartmanın bahçesinde kilitliyken kimliği belirsiz bir hırsız tarafından çalındı. Sabah saatlerinde bisikletin yerinde olmadığını gören Oğuz, ağabeyi ve teyzesi Reyhan Oğuz’a haber verdi. Güvenlik kameralarını inceleyen Reyhan Oğuz, zanlının bisikletinin koştuğunu ve yüzünü gizleme çabasını gördü.

“Yüzünü gizlemek çözüm değil, peşindeyim”

Reyhan Oğuz, ailece kullandıkları ve yeni aldıkları elektrikli bisikletin hırsız tarafından kolayca çalınmasına şaşırdığını belirterek, işten vazgeçmeyeceğini söyledi. Oğuz, “Kameraları görünce yüzünü kapatmaya çalıştı ama kamera önünde yapıyor. Hazırlanarak geldi, çantası da yanındaydı. Kolundakinin zannetmiyorum. Alçılı, kolunu rahat hareket ettirebiliyor çünkü ben ağır bakım hemşiresiyim.Muhtemelen tedaviden yeni çıktı ya da yaralandıktan sonra sarındı.Yüzünü kapatmak tedavi değil.Ona ulaşmaya çalışıyorum. ,bisiklet değil.Büyük ihtimal bisikleti elden çıkarmış olabilir,değeri de yok.Bu işi güvenliğe kadar götürürüm.Kendim takip ediyorum.Bisiklet eşimin abisinindi ama biz kullanıyorduk. ailece öyle. Eşim kendisiyle iş görüşmelerini kapatacaktı. Ödemesi 3 ay taksitle yeni tamamlanmıştı” dedi.

Yüzünü gizlemek için güvenlik kamerasının önünü seçti

Zanlının hırsızlık anları ise apartman çevresindeki güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, bisiklete gelen hırsızın kilidi kırarak bisiklete bindiği ve bir süre sonra yüzünü gizlemek için güvenlik kamerasının önüne geldiği görüldü. Burada önce yüzünü bezle kapatan hırsız, daha sonra kolundan düşen bandajı düzelterek yoluna devam etti. Zanlının ara sokaklarda tek eliyle bisiklet sürerek ortadan kaybolması da görüntülere yansıdı. – ANTALYA

haber-saphane.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu