Ekonomi

Akasa Air, 150 adet Boeing 737 MAX uçağı siparişi verdi

Hindistan merkezli Akasa Air, havacılık sektörü için önemli bir adım atarak 150 adet Boeing 737 MAX dar gövde uçak siparişi verdi. Perşembe günü Haydarabad’daki ‘Wings India’ hava gösterisinde yapılan duyuru, düşük maliyetli havayolunun hem yurt içi hem de uluslararası operasyonlarını genişletme yönündeki önemli taahhüdünü gösteriyor.

Akasa Air’in siparişi, havada kabin paneli patlamasıyla ilgili son olaydan bu yana Boeing’in MAX jetliner programı için yapılan ilk büyük anlaşmayı temsil ediyor. Siparişin, Alaska Havayolları’nda yaşanan patlamanın ardından kısıtlamalara tabi tutulan MAX 9 varyantını içerip içermediği belirtilmese de, Hintli taşıyıcıların şu anda 737 Max 9 uçağını işletmediği kaydedildi.

Bu uçakların tedariki, Akasa Air’in dünyanın en hızlı büyüyen havacılık pazarı olarak kabul edilen ülkedeki varlığını güçlendirecek. Mutabakat anlaşmasının duyurulduğu “Wings India” hava gösterisi, özellikle uluslararası rotalarda artan hava yolculuğu talebinden yararlanmak isteyen uçak üreticileri, havayolları ve hükümet yetkilileri de dahil olmak üzere havacılık paydaşları için bir merkez haline geldi.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-karpuzlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu