Haber

AK Parti Milletvekili Kadem Mete, Fethiye Belediyesi’nin arsa satışına tepki gösterdi

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, belediyenin Fethiye ilçesindeki arsasının satışına tepki gösterdi.

İlçe ziyareti sırasında bir taksi durağına uğrayan Mete, Ölüdeniz Mahallesi’nde belediyeye ait olan ancak lunapark olarak işletilen denize yakın değerli arazinin satılmaya çalışılmasını eleştirdi.

Fethiye halkının hizmetine sunulan bir alanın satışa çıkarılmasının yanlış olduğunu belirten Mete, “Vatandaşların tepkisi ağır olacaktır. Yıllardır kamu alanı olarak hizmet veren ve etrafı belediyelerle çevrili olan bu alan, Küçük esnafımızın işletmesi olan Fethiye Belediyesi tarafından ağustos ayında daire ihalesi yapılması istenmiş, AK Partili meclis üyelerimiz, muhalefet üyesi meclis üyelerimiz ve hatta muhalefet üyesi meclis üyelerimizin itirazları üzerine konu görüşülmek üzere Ekim ayına ertelenmişti. Bazı CHP’li meclis üyeleri.” söz konusu.

Vatandaşların talepleri doğrultusunda konunun takipçisi olacaklarını vurgulayan Mete, vatandaşların taleplerini dinlemeye devam edeceklerini belirtti.

Fethiye’de de vatandaşlarla buluştuklarını anlatan Mete, “Böyle bir alanın seçimden bu kadar kısa süre önce belediye tarafından birilerine gelir getirsin diye verilmesine herkes tepki gösteriyor. Vatandaşımız asla böyle bir alanı istemez. Vakıf olarak zamanla devredilen bu arazinin bugünkü haliyle korunmasını talep ediyorlar.” dedi.

Olayın sadece Fethiye’de değil, Muğla’nın çeşitli ilçeleri ve bazı illerde de yaşandığına dikkati çeken Mete, CHP’li belediyelerin yap-işlet-devret, kat-kat gibi yöntemlerle kendi varlıklarını israf etme ahlakını savundu. Seçime kısa bir süre kalmıştı.

Yaşanan olayların peşini bırakmayacaklarını belirten Mete, süreci takip edeceklerini söyledi.

haberaladag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu