Teknoloji

Microsoft’un geçmişte üzerinde çalışırken aniden iptal ettiği el konsolu ortaya çıktı

Valve’ın Steam Deck’i gibi cihazların iyi satılması ve büyük bilgisayar üreticilerinin bu yıl Windows 11 tabanlı taşınabilir oyun cihazlarını piyasaya sürmesiyle (ASUS Rog Ally ve yakında çıkacak olan Lenovo Legion Go gibi) pek çok kişi Microsoft’un kendi benzer cihazını piyasaya sürüp sürmeyeceğini merak ediyor. . Ancak yeni bir iddiaya göre şirket, geçmişte de benzer bir ürün üzerinde çalışmış ancak bu konuda ilerlememe kararı almıştı.

The Verge’de yayınlanan makalede, Xbox bulut oyun telefonunun ne zaman geliştirilme aşamasında olduğuna veya şirketin projeyi ne zaman sonlandırmaya karar verdiğine ilişkin herhangi bir ayrıntı verilmedi. Yalnızca 2021’de Microsoft’un, TV’ye bağlanabilen bir yayın çubuğu gibi bulut oyunlarını destekleyebilecek bir cihaz üzerinde çalıştığını biliyoruz. Ancak el konsoluna gelindiğinde tarih bilinmiyor gibi görünüyor.

O zamandan bu yana Microsoft, elde taşınır oyun cihazı veya bulut akışlı oyun cihazı oluşturma konusunda herhangi bir duyuru yapmadı. Bunun bir nedeni, bulut oyun hizmetlerinin, Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Otoritesi gibi bazı hükümet düzenleyicileri için büyük bir endişe kaynağı olmasıdır.

CMA, Microsoft, Activision Blizzard’ı satın almayı planlıyor Nisan ayında bunu engelledi çünkü Activision Blizzard’ın oyunlarını bulut oyun kütüphanesini genişletmek ve rakiplerini geride bırakmak için kullanabileceğini düşünüyordu. Microsoft, daha sonra CMA’ya değiştirilmiş bir satın alma planı sunarak Activision Blizzard’ın tüm bulut oyun haklarını 15 yıllığına Ubisoft’a verdi.

Microsoft’un geliştirdiği taşınabilir bir oyun bilgisayarı yerine şirketin ASUS ve Lenovo gibi üçüncü tarafların kendi bilgisayarlarını üretmelerine yardımcı olmaya devam etmesi çok muhtemel. Bu iş planının PC oyuncuları tarafından benimsenip benimsenmeyeceğini zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu