Teknoloji

280 bin Tesla otomobile soruşturma

NHTSA internet sitesinde yayınlanan bir belgede, direksiyon kontrolünün kaybolduğuna dair şikayetlerin olduğu ve sürücülere hidrolik direksiyon desteğinin azaltıldığı veya devre dışı bırakıldığı belirtildi. Müfettişler, sorunun ne sıklıkta meydana geldiğini ve üretim süreçlerinin buna nasıl katkıda bulunduğunu inceleyecek.

BloombergHT’de yer alan habere göre; NHTSA, büyük ölçüde otomobil üreticisinin gelişmiş sürücü destek sistemleri, Otopilot ve Tam Kendi Kendine Sürüş (FSD)’ye yanıt olarak yıllar içinde Tesla’yı birçok kez inceledi.

Woodbridge, Virginia’daki bir sürücü, Tesla Performance Model 3’ün 15 Haziran’daki teslimatından iki hafta sonra sorunlar göstermeye başladığından şikayet etti. Sürücü şikayeti “Bugün sürüş sırasında ve sola dönüş yaparken, direksiyon simidi kilitlendi ve direksiyon desteğinin devre dışı bırakıldığını belirten bir hata kodu gösterdi. Araç direksiyonu kilitleniyor ve tekrar binip indiğinizde, ancak bir mil veya bir mil gittikten sonra araç kodu kayboluyor. 2 mil, kod tekrar belirir ve direksiyon simidi her seferinde çok sertleşir.”ifadesini verdi.

Mayıs ayında başka bir Model 3 sürücüsü “Direksiyon takılarak yoldan çıktı ve ağaca çarptı” bildirildi. Tesla, yazılım güncellemeleriyle bazı hataları düzeltebilir.

Ancak Amerikan Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), soruşturmanın sonucuna göre araçların geri çağrılmasını talep edebilir.

haber-agacoren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu